Spisovatel Martin Vopěnka, který je zakladatelem nakladatelství Práh, v pořadu Čtenáři popsal, jak v devadesátých letech se svým podnikáním začínal. Moderátorce Kristině Kloubkové řekl, jak vypadá jeho tvůrčí proces. Vysvětlil například, proč stále píše na papír místo počítače nebo proč svou tvorbu během psaní zásadně nikomu neukazuje.
Scenárista a spisovatel Dominik Landsman popsal, jak začala jeho kariéra, když byl bez práce na rodičovské dovolené. Promluvil o tom, jak mu v minulosti říkali, že se psaním nemůže uživit. Řekl, v čem je jednodušší tvořit pro děti.
V pořadu Čtenáři představila svou práci spisovatelka Jana Jánská. Ta má za sebou dva psychologické romány s dobrými recenzemi. Popsala svůj neobvyklý tvůrčí proces, ale také, jak vypadal kurz pro redaktorku a korektorku.
V úterním pořadu Čtenáři mluvil Leoš Kyša, který píše pod pseudonymem František Kotleta, o své tvorbě. Sám o ní říká, že je to brak, ale že zároveň není hloupá. Jeho romány jsou plné zábavy, akce, humoru a taky sexu.
Hostem pořadu Čtenáři byla spisovatelka Lucie Kunešová. S moderátorkou Kristinou Kloubkovou mluvila o své cestě k první vydané knize i neúspěších. Popsala své začátky, i co se musela naučit, aby v nakladatelství uspěla.
Hostem pořadu Čtenáři byla učitelka a spisovatelka Kateřina Chalupníková. S moderátorkou Kristinou Kloubkovou rozebrala svou knihu Maminkoff, která pojednává o mateřství a mezilidských vztazích.
Hostem pořadu Čtenáři byl bývalý česko-izraelský voják, novinář a současný párový terapeut, certifikovaný kouč a lektor David Shorf. S Kristinou Kloubkovou hovořil mimo jiné o své knize, která se snaží popsat službu v izraelské armádě.
Hostem pořadu Čtenáři byla popularizátorka literatury Karolína Zoe Meixnerová. S moderátorkou Kristinou Kloubkovou rozebrala, jak se snaží téma národního obrození udělat stravitelnějším a jak jí v tom pomáhají pikantní příběhy.
Její knihy jsou žánrově složitě zařaditelné. Jde o historické romány s filozofickým či duchovním přesahem. Podle čtenářů jsou čtivé, mají spád a vybroušené dialogy. Do pořadu Čtenáři přijala pozvání spisovatelka Kristýna Freiová.
Omlouváme se za sníženou kvalitu zvuku.
V pořadu Čtenáři promluvila spisovatelka a burleska Veronika Vrzalová o svém tehdejším syndromu vyhoření, který ji přiměl odjet z Česka pryč do italské Florencie, kde strávila čtyři měsíce. Místo zaměstnání tam dle svých slov pracovala hlavně na sobě a své hlavě a o zážitku napsala knihu Florencie, moje (sebe)láska. Ta kombinuje cestování, seberozvoj, humor, ale i náhled do italské kuchyně nebo jazyka a v českých knihkupectvích se stala bestsellerem. Řekla také, jak jí burleska pomohla zvýšit sebevědomí.
Do pořadu Čtenáři přijala pozvání spisovatelka Dagmar Beňáková. S Kristinou Kloubkovou si povídala zejména o císařovně Alžbětě Bavorské zvané Sisi, jejíž život Beňáková dlouhodobě studuje a napsala o ní hned čtyři knihy.
Marta Knauerová je ženou mnoha profesí. Je spisovatelkou, textařkou, ekoložkou, botaničkou, ale i kurátorkou putovní česko-německé botanické výstavy. S moderátorkou Kristinou Kloubkovou si povídala nejen o svých knihách, ale i těžké životní situaci, která jí však nezbavila pozitivního přístupu k životu.
Petr Soukup je básník, reklamní a hudební textař a stand-up komik. Jeho tvorba je populární na sociálních sítích, témata jeho knih pak mají široký rozptyl. Tvoří erotické příběhy i knížky pro děti. Nejen o nich si v pořadu Čtenáři povídal s moderátorkou Kristinou Kloubkovou.
Spisovatelka Veronika Hrachovcová píšící pod pseudonymem Nika Peas mluvila v pořadu Čtenáři o tom, jak se dostala k psaní romanticko-erotických knih. Řekla, jak se jednou z nich rozhodla pomoci s osvětou ohledně roztroušené sklerózy. Přečetla také malou ukázku.
Hostem pořadu Čtenáři byla oceňovaná spisovatelka a dramatička Kateřina Tučková. Řekla, jak se jí žije v "brněnském Bronxu", kde jsou na některých domech stále díry po kulkách, a čím ji místo, kde se od války několikrát vyměnilo obyvatelstvo, inspiruje. Popsala, jakým způsobem píše příběhy vycházející ze skutečnosti. Přečetla také úryvek z románu Bílá voda, který pracuje s událostmi, po kterých řadu let pátrala v archivech.
Spisovatelka Markéta Pilátová přijala pozvání do pořadu Čtenáři, který se začátkem léta vrátil v nové epizodě. Krátce představila své knihy jako Arnoštova cesta nebo Senzibil a prozradila, proč už nechodí inspiraci hledat do sauny. Popsala svůj tvůrčí proces a vyjádřila se k rozdílu v tom, jak čte současná mladá generace oproti těm předchozím.